Asset Publisher Asset Publisher

VII Mistrzostwa w piłce siatkowej leśników

W dniach 14-15 marca 2014 roku na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej w Świeciu n. Wisłą odbyły się VII Mistrzostwa w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu organizowane w tym roku przez Nadleśnictwo Osie.

          W dniach 14-15 marca 2014 roku na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej w Świeciu n. Wisłą odbyły się VII Mistrzostwa w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu organizowane w tym roku przez Nadleśnictwo Osie. Turniej był integralną częścią imprezy edukacyjno – promocyjno - sportowej pod nazwą „Leśna siatkówka. Bory Tucholskie 2014" mającej na celu promocję walorów przyrodniczo - turystycznych RDLP w Toruniu, a w szczególności Borów Tucholskich. Na stoisku tematycznym oprócz edukacji prowadzonej przez leśników można było pobrać liczne materiały dotyczące naszej leśnej działalności.
Dwudniowe zmagania po wprowadzeniu drużyn i powitaniu przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Osie Marka Sobczaka otworzył Dyrektor RDLP w Toruniu Janusz Kaczmarek. Rozpoczęcie uświetniono występem Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych oraz sygnałami myśliwskimi w wykonaniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Różanna Karola Pawlickiego.
     W zawodach wzięła udział rekordowa ilość drużyn w sumie 21, z czego z nadleśnictw 20 i jedna drużyna RDLP w Toruniu.
Pierwszego dnia dokonano losowania grup i rozegrano 30 meczy grupowych. Dzień drugi zakończył się na dwudziestym czwartym kolejnym meczu wliczając w to jeden mecz pokazowy drużyny Technikum Leśnego w Tucholi z drużyną ze Świecia n. Wisłą (1:2).

Nasza Drużyna po losowaniu trafiła do grupy „D" wraz z zespołami  z Nadleśnictw Bydgoszcz, Przymuszewo, Toruń, Włocławek.  Po zaciętych pojedynkach wszystkie spotkania wygraliśmy zajmując pierwsze miejsce w grupie. Następnie  zagraliśmy  mecz ćwierćfinałowy z Nadleśnictwem Solec Kujawski, po którego wygraniu trafiliśmy w półfinale na Nadleśnictwo Dąbrowa. Wygrana z kolegami z Dąbrowy 2:0 dała nam przepustkę do meczu finałowego z Nadleśnictwem Jamy. Tutaj nie podołaliśmy, przegrywając z najlepszymi 2:0.
Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:
I – Nadleśnictwo Jamy
II  –  Nadleśnictwo  Osie
III – Nadleśnictwo Dąbrowa
IV – Nadleśnictwo Czersk
V – RDLP w Toruniu
VI – Nadleśnictwo Woziwoda
VII – Nadleśnictwo Solec Kujawski
VIII – Nadleśnictwo Bydgoszcz
IX – Nadleśnictwo Trzebciny
X – Nadleśnictwo Golub Dobrzyń
XI – Nadleśnictwo Dobrzejewice
XII – Nadleśnictwo Toruń
XIII – Nadleśnictwo Przymuszewo
XIV – Nadleśnictwo Brodnica
XV – Nadleśnictwo Żołędowo
XVI – Nadleśnictwo Lutówko
XVII – Nadleśnictwo Cierpiszewo
XVIII – Nadleśnictwo Skrwilno
XIX – Nadleśnictwo Różanna
XX – Nadleśnictwo Szubin
XXI – Nadleśnictwo Włocławek

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Robert Wojnerowicz, Zbigniew Fałkowski, Karol Bocian, Mariusz Deinowski, Rafał Jabłoński, Bartosz Bock, Eryk Bączkowski, Jakub Bączkowski, Włodzimierz Wiśniewski.


Po zakończeniu meczu finałowego Pan Dyrektor wraz  z  Nadleśniczym  wręczyli  wszystkim drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy za udział w zawodach a trzem pierwszym drużynom również Puchary i upominki,.
Sędziowie w składzie Roman Więckowski, Rafał Ziółkowsi i Magdalena Jasińska wytypowali najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach: najlepszy atakujący – Eryk Bączkowski z Osia, najlepszy rozgrywający – Adam Kośmieja z Czerska, najlepszy odbierający – Artur Karetko z Dąbrowy, najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Węgielewski z Jam.  Uhonorowano też pucharami drużynę i zawodnika, którzy wykazali postawę fair play w trakcie turnieju: drużyna – Nadleśnictwo Różanna, indywidualnie Marek Wyżlic z RDLP w Toruniu. Ten ostatni otrzymał jeszcze jedno wyróżnienie dla zawodnika z „najniższym numerem PESEL" – gratulujemy kondycji.  
Z wielką radością  wręczono też pamiątkowe statuetki  dzielnym Paniom, które brały udział w zawodach.

W imieniu organizatorów turnieju dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za  liczne przybycie i fantastyczną atmosferę, a Panu Dyrektorowi za umożliwienie  organizacji zawodów.
Organizację następnych, ósmych Regionalnych Mistrzostw Leśników w Piłce Siatkowej Dyrektor powierzył Nadleśnictwu Czersk.
Tekst: Robert Wojnerowicz     
Foto: Karol Bocian, Zbigniew Marek, Jadwiga Ginter